درباره

هنر رزمی نیرو

هنر رزمی نیرو با استفاده از فنون کاربردی دفاع شخصی و تکنیکهای تنفسی، قدرت، اعتماد بنفس و آرامش را برای شما به ارمغان می آورد.

"هنر رزمی نیرو"، یکی از سبک های شناخته شده در فدراسیون ورزش های رزمی جمهوری اسلامی ایران می باشد. اساس این سبک بر پایه آموزش تکنیک های دفاع شخصی به صورت کاربردی به همراه تکنیک های تمرکزی و تنفسی می باشد. بنیانگذار سبک نیرو، استاد امیر لطفی آزاد می باشد که این رشته را در سال 1990 در فدراسیون هنرهای رزمی انگلستان ثبت و فعالیت خود را در سال 1991 پس از بازگشت به ایران آغاز نمود. ایشان با دارا بودن سالیان متمادی تجربه و دانش در هنرهای مختلف رزمی و تمرین و تحقیق در زمینه فنون تنفسی و رازهای نهفته در آن و نیز کسب مدرک استادی ارشد از کشور انگلستان و پشت سر گذاشتن موفقیت آمیز دو سفر هیمالیا برای پیشرفت در نیروهای درونی، رشته نیرو را با هدف آموزش فنون دفاع شخصی و شکستن اجسام سخت، استفاده صحیح از نفس و کنترل فکر و جسم، صلح و آرامش بنیان گذارد.

سبک نیرو پس از ثبت در کشور انگلستان در سال 1385 در فدراسیون ورزش های رزمی ایران ثبت و به طور رسمی در داخل ایران فعالیت می کند.

یکی از نقاط قوت این رشته آموزش تکنیک های تنفسی و اصول تمرکز می باشد. هنرجویان به تناسب درجه کمربندی خود با این اصول آشنا شده و به مرور زمان و در اثر تمرینات، شاهد اثرات شگرف این نیرو در جسم، فکر و درون خویش می باشند. در طی قرن ها آدمی به دنبال آرامش بوده است برای رسیدن به این آرامش در" هنر رزمی نیرو" با انجام تمرینات تنفسی در کنار حرکات و فنون، نیروهای درونی انسان قوی تر شده، به مرور و با پیگیری و ممارست، شخص را در مقابل ناملایمات اجتماعی مصون می سازد و او را به سوی آرامشی ماندگار پیش می برد. سبک ایرانی نیرو پس از گذشت سال ها و تلاش و برنامه ریزی استاد لطفی علاوه بر دارا بودن نمایندگی در استان های البرز، اصفهان، گیلان، مازندران و ارومیه در سطح بین الملل نیز در کشورهای انگلستان، امارات، آمریکا ،کانادا، عمان و ... گسترش پیدا کرده است.

از افتخارات این رشته استفاده از اصطلاحات و کلمات فارسی در آموزش فنون و تکنیک ها وشمردن به هنرجویان می باشد. این اصطلاحات تحت 4 عنوان "خیز"-"گام"- "واک" و "دفاع شخصی" است این رشته همچنین موفق به برگزاری مسابقات کشوری طی ده سال در ایران شده است و در آینده یکی از برنامه هایی که در دست اجرا دارد برگزاری مسابقات بین المللی می باشد. کلاس های بازآموزی مستمر مربیان ماهیانه یکی دیگر از برنامه های سبک نیرو است در جهت گسترش سطح آمادگی مربیان در حوزه فیزیکی و آموزش می باشد. همچنین برگزاری اردوهای سالیانه در جهت آموزش مفاهیم سبک نیرو ، برگزاری دوره های استاژ فنی در سطح هنرجویان و مربیان و آزمون های فنی و دوره های مربیگری عملی و داوری از سایر فعالیت های این رشته می باشد. در طی سال های گذشته استفاده از دانش و تجربه استاد لطفی باعث شد که آموزش رشته نیرو به کودکان در سن پایین انجام شود. جداسازی و ایجاد فضای متفاوت برای آموزش به نوجوانان و کودکان به طور خاص، بر حسب شناخت از دنیای این رده سنی و خواسته و نیازشان باعث طراحی مدل های آموزشی متفاوتی توسط ایشان شد که در حال حاضر در سطح ایران و بین الملل بازخوردهای بسیار خوب و گسترده ای داشته است.

همچنین برگزاری کلاس برای بانوان به صورت گسترده و تربیت ده ها نفر مربی خانم از نقاط قوت سبک نیرو می باشد. ضمن اینکه این رشته موفق به برگزاری کلاس هایی برای افرادی که دچار مشکلات و محدودیت هایی فیزیکی هستند، شده است تا با استفاده از نرمش ها و روش های علمی و از همه مهتر قدرت نیروی تنفسی، بتواند تا حدود زیادی مشکلات این افراد را کم کند.

یکی از دستاوردهای چشمگیر این رشته با استفاده از تجربه تدریس به کودکان و نوجوانان ، امضای یک تفاهم نامه بین سبک نیرو و سازمان خدمات اجتماعی شهرداری در سال 96 به جهت آموزش سبک نیرو به کودکان کار بود. تا این کودکان ضمن فراگیری مهارت دفاع شخصی بتوانند با خلاقیت ها و خصوصیات اخلاقی خود آشنا شده و با برطرف کردن نقاط ضعف خود بر اساس روش های تربیتی تعریف شده بر اساس قاعده های مشخص به اجتماع بازگشته و آینده زندگی خود را تغییر داده و مسیرهای روشن را بپیمایند

ورزش نیرو از ابتدا، بدون هیچ وسیله جانبی مانند کفش، سلاح و تنها با تکیه بر جسم، فکر، درون و بهره مند شدن از بدنی سالم، امکان ادامه این هنررزمی را برای همه افراد در هر سن و شرایط فیزیکی فراهم کرده است.

فواید

سبک رزمی نیرو